Komunikat w sprawie szkodliwego oprogramowania.
        
 
Komunikaty
 
Rachunki bankowe
 
Karty płatnicze i kredytowe
 
Bankomaty
 
Gwarancje depozytów
 
Lokaty
 
Rozliczenia zagraniczne
  Tabela oprocentowania
  REKLAMACJE
  Rozliczenia_zagraniczne
  
Wypisz   Dopisz
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-06-14
USD 3,7727 -0,02%
EUR 4,2554 -0,13%
CHF 3,7905 -0,27%
GBP 4,7771 -0,07%
Wspierane przez Money.pl
Depozyty 3m
Money.pl - Kliknij po wicej
2019-06-13
WIBID 3M 1,52 +0,00%
WIBOR 3M 1,72 +0,00%
WIBOR 1M 1,64 +0,00%
EURIBOR 3M -0,32 +0,00%
EURIBOR 1M -0,38 +0,27%
Wspierane przez Money.pl
Jak podoba Ci się nasza nowa strona?
Bardzo dobra
Dobra
Słaba
Nie mam zdania
Sprawdź wyniki sondy
 Liczba odwiedzin:1655
 Użytkowników OnLine:1

 Mamy dzisiaj: 2019-06-16 23:16
 Imieniny: Ludgarda, Barnaba

Niechobrz, dnia 27.03.2015 r.

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy o doniesieniach CERT w sprawie działalności szkodliwego oprogramowaniu malware o nazwie "Tinba" . W związku z tym faktem, zalecamy korzystanie z"*/Funkcjonalności podnoszące odporność systemu na ewentualne zaniedbania po stronie Klientów Banków (pakiet nr I)/*, który jest oferowany Bankom  od dnia 21.08.2014,  w szczególności z funkcjonalności"*/Autoryzacji edycji zdefiniowanych kontrahentów, odbiorców oraz szablonów przelewów"/*

W przypadku klientów CUI (_bankowość detaliczna i korporacyjna_)  korzystanie z w/w pakietu i składanie przelewów tylko z  wykorzystaniem szablonów lub odbiorców zabezpiecza przed działaniem w/w szkodliwego oprogramowania. W takim przypadku następuje  kontrola zgodności danych w przelewie z danymi w szablonie lub odbiorcy/kontrahencie. Po wykryciu niezgodności wysłanie przelewu jest przerywane komunikatem : "*Niedozwolona operacja*".

Przypominamy, że  w_bankowości detalicznej_  w przypadku przelewów wprowadzanych bezpośrednio na formatce a  podpisywanych wskazaniem tokena i hasłem, należy koniecznie sprawdzić poprawność NRB w historii operacji.

Dodatkowo informujemy, że  wykorzystanie funkcjonalności   "autoryzacja  kodem SMS" w _bankowości detalicznej _  oraz  staranne weryfikowanie numeru NRB i kwoty przelewu otrzymanych w wiadomości SMS zabezpiecza przed działaniem w/w szkodliwego oprogramowania.

Zwracamy uwagę, że w przypadku klientów CUI _bankowości korporacyjnej _składanie przelewu jest kilku etapowe. Ewentualna działalność malware "Tinba" jest możliwa  tylko w pierwszym kroku, tj wprowadzenie przelewu. Staranna weryfikacja danych przelewu w kolejnych krokach składania przelewu , tj. podpisu i przekazania do realizacji, zabezpiecza przed działaniem  w/w szkodliwego oprogramowania.

Dodatkowo przypominamy o konieczności stosowania się do  zasad bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej, które opublikowane są na stronie logowania CUI.  W szczególności  zabezpieczenia stacji aktualnym oprogramowaniem antywirusowym.

Z poważaniem
Zarząd Banku Spółdzielczego w Niechobrzu

wsteczWstecz Drukuj stronę / Wersja do druku  
   O banku   |   Aktualności   |   Placówki   |   Dokumenty do pobrania   |   Kontakt
PORTAL_TIT_PRO Created by TELEPOLAND